Aktuality

A JE TO TADY!!!

Jako již tradičně pořádáme pro své členy a jejich rodiny pobyt v Chorvatsku v klidné části Lokva Rogoznica. V ceně je zahrnuto ubytování v apartmánech, doprava autobusem, 6x snídaně formou švédských stolů, originál TRIČKO. Přihlášky jsou k vyzvednutí v Tanečním Klubu Kmit od 8.1.2018. Bližší informace u Gabriely Kristen.

Tréninky v Tanečním Klubu Kmit v roce 2018 začínají v týdnu od 8.1.2018

Karneval 2018


NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ od ledna 2018

Přijďte si nezávazně vyzkoušet naše taneční hodiny.
Rádi Vás přivítáme v našem tanečním klubu a Vašim dětem předáme taneční zkušenosti pod vedením zkušených lektorů.


Lekce Tabaty každé  úterý od 19:00 do 20:00 hod


ÚSPĚŠNÁ TANEČNÍ SEZÓNA

Taneční Klub Kmit si pro letošní taneční sezónu připravil pět choreografií, které reprezentovaly město Orlová na postupových a pohárových soutěžích po celé ČR.
Členové kategorie Mini reprezentovali naše město s choreografií ŽIVOT NA ANTARKTIDĚ, se kterou si na tanečních soutěžích vytančili pětkrát 1. místo, dvakrát 2. místo a dvakrát 3. místo. Na Mistrovství ČR pod organizací SUT se stali Mistry ČR pro rok 2017.
Nejúspěšnější letošní choreografie TK KMIT patří dětské věkové kategorii. Choreografie DON´T GIVE UP si na tanečních soutěžích vytančila desetkrát 1. místo a třikrát 2. místo.  Tanečníci této choreografie se stali trojnásobnými Mistry ČR pod organizacemi SUT, CDO a TSR. Také se stali vítězem Evropského finále BEST DANCE GROUP TANEČNÍ SKUPINA ROKU EUROPEAN CHAMPIONSHIP.
Juniorská kategorie s choreografií JUST IN TIME získala šestkrát 1. místo a čtyřikrát 3. místo. Na Mistrovství ČR pod organizací CDO skončila ve velké konkurenci na 4. místě. Na Mistrovství ČR pod organizací SUT si jednoznačně vytančila 1. místo a titul Mistři ČR pro rok 2017.
Hlavní věková kategorie měla letos opravdu velkou konkurenci na postupových soutěžích, kde často tančila proti Extralize, což je nejvyšší taneční úroveň v ČR. I přes velkou konkurenci si naše hlavní věková kategorie s choreografií OPPORTUNITY vedla skvěle. Celkem si vytančila šestkrát 1. místo, čtyřikrát 2. místo a jednou 3. místo.  Na Mistrovství ČR získala titul Mistři ČR pod organizací SUT, Vicemistři ČR pod organizací CDO a Druzí Vicemistři ČR pod organizací TSR.
Poslední choreografie, která reprezentovala naše město, patří seniorské věkové kategorii, což jsou dospělí nad 30 let. I tato choreografie BARBINY Z OSTRAVSKA byla úspěšná a celkem obsadila na tanečních soutěžích dvakrát  1.místo, dvakrát 2. místo a dvakrát 3. místo. Na Mistrovství ČR pod organizací SUT si z 12 choreografií vytančila 1. místo a titul Mistři ČR pro rok 2017.
Celý Taneční Klub Kmit by chtěl poděkovat Městu Orlová, SMO – městská akciová společnost, Partners market Orlová, panu Lukáši Mašlaňovi, paní Ditě Maruscákové, WishBook, iBilionaire, Cavalier Money Management, MoneyCool, Car Pro Design, Statek SoMa, Jaroslavu Klotovi,  Speed service, Mister Lock, M + D Market a autobusová doprava Jiří Holub za sponzorské dary, které byly určeny na dopravu na Mistrovství ČR.
Jménem všech členů, trenérů a rodičů chci poděkovat všem těm, kteří dokážou ocenit význam naší činnosti a to jak reprezentace našeho města, tak zdravé výchovy orlovských dětí a mládeže. Jsme vděční nejen za finanční podporu, ale také za tu morální. Děkujeme.


TROJNÁSOBNÍ MISTŘI ČR


Dětská kategorie z Tanečního Klub Kmit s choreografií DON´T GIVE UP si letos vytančila ve velké konkurenci ty největší tituly na Mistrovství ČR. Čtyři měsíce poctivého trénování se vyplatilo. Na regionálním kole pod organizaci SVAZ UČITELŮ TANCE skončila tato choreografie na 1. místě a na Mistrovství ČR v České Lípě získala tato choreografie od poroty samé jedničky a jednu dvojku a tím si děti domů odvezli titul MISTŘI ČR pro rok 2017. Pod organizací CZECH DANCE ORGANIZATION si děti na regionálním kole v Opavě vytančili 2. místo, na Mistrovství Moravy skončili až na 6. místě. Na Mistrovství ČR odjížděla tato skupina s tím, že pro ně bude vítězství, když se dostanou do finále.  Konkurence byla opravdu velká a naše děti se probojovali do finálové šestky. Vyhlašování bylo velmi napínavé a plné emocí. Byl to nezapomenutelný zážitek slyšet z úst moderátora vyhlásit naše děti za Mistry ČR V II. lize. Poslední Mistrovství ČR se konalo pod organizací TANEČNÍ SKUPINA ROKU. Od regionálního kola, přes Mistrovství Moravy až po Mistrovství ČR si naše děti vedli velmi skvěle a vždy jim na krku visela zlatá medaile. Takže i pod touto organizací se děti s choreografií DON´T GIVE UP stali MISTŘI ČR pro rok 2017 v základní lize. Chtěla bych poděkovat všem dětem za celý rok poctivé přípravy a reprezentaci města, trenérům Gabce Ošeldové a Míši Ošeldové za perfektní práci a všem rodičům a fanouškům za ten nejlepší fanklub a úžasnou podporu dětí. Jsme skvělý tým a za to vám moc děkuji. Letošní sezóna mne utvrdila v tom, že všechna ta dřina stála opravdu za to, a jak moc je tahle práce skvělá. Není nic krásnějšího, než když vidíte u dětí a rodičů slzičky štěstí, upřímné objetí a radost.


POPRVÉ HISTORII KMITU


Taneční Klub Kmit se již několik let účastní postupové taneční soutěže FESTIVAL TANEČNÍHO MLÁDÍ pod organizací SVAZ UČITELŮ TANCE. Letos tomu nebylo jinak. Dospělá kategorii nad 30 let se 18.3.2017 zúčastnila regionálního kola v Záhřebu na Moravě, kde jim o jednu známku uteklo 1.  místo. Ostatní věkové kategorie Kmitu si na regionální kolo zajeli až do Brna, kde si kategorii MINI, DĚTI a JUNIOŘI vytančili 1. místo a hlavní věková kategorie krásné 2. místo. Všechny choreografie Tanečního Klubu Kmit získaly nominaci na Mistrovství ČR. Na začátku května se hlavní věková kategorie a  kategorie Dospělí nad 30 let zúčastnila Mistrovství ČR v Litoměřicích. V kategorii Dospělí nad 30 let byla opravdu velká konkurence a naše přání bylo dostat se alespoň do finále mezi nejlepších 6 choreografií. Díky úžasnému nasazení a perfektnímu předvedení choreografie BARBINY Z OSTRAVSKA se seniorská kategorie dostala do finále a umístila se na 1. místě.   Hlavní věková kategorie si svým skvělým tanečním výkonem s choreografií OPPORTUNITY  odvezla z Mistrovství ČR 1. místo a titul MISTŘI ČR SUT 2017. V sobotu 13.5.2017 odjeli naši nejmladší členové na Mistrovství ČR do Brna a s choreografií ŽIVOT NA ANTARKTIDĚ si vytančili 1. místo a titul MISTŘI ČR SUT 2017. Poslední Mistrovství ČR  pod organizací SVAZ UČITELŮ TANCE se konalo v neděli 21.5.2017 v České Lípě, kde náš klub reprezentovala dětská a juniorská kategorie. Obě tyto choreografie byly porotou ohodnoceny jako nejlepší a tak si dětská i juniorská kategorie dovezla domů 1. místo a titul MISTŘI ČR SUT 2017. Je to poprvé v historií TK KMIT, kdy jsme se na Mistrovství ČR SUT se všemi choreografiemi umístili na 1. místě a získali tak pětkrát titul MISTŘI ČR SUT 2017. Touto cestou bych chtěla poděkovat především všem členům za perfektní reprezentaci našeho města, rodičům za podporu a hlavně za skvělou atmosféru na soutěžích a také těm nejlepším trenérkám za veškerou přípravu během celého roku a na tanečních soutěžích. Teď nás ještě čeká Mistrovství ČR pod organizací CZECH DANCE OORGANIZATION a také Mistrovství ČR pod organizací TANEČNÍ SKUPINA ROKU, která se bude konat první víkend v červnu. Všem členům přeji hlavně úžasné zážitky z Mistrovství, hodně štěstí a skvělé taneční výkony.


Cenné kovy pro Kmit


Na konci listopadu se konal světový šampionát World dance championship v Liberci, kde Taneční Klub Kmit reprezentoval ČR a město Orlová v sólech, duetu, velkých týmech a showcases.  Výsledky Kmitu byly opět fascinující a děti si domů přivezli několik cenných kovů.   V kategorii Mini  získala v sólech 1. místo a titul Mistryně Světa 2016 Adéla Klotová, 3. místo a titul Druhá Vicemistryně Světa obsadila Izabela Bednářová a 5. místo si vytančila Anna Jiříčková. V dětské kategorii byla opravdu velká konkurence, kde se podařilo Karolíně Klotové z 38 tanečnic  obsadit 2. místo a titul První Vicemistryně Světa 2016. Na 7.místě se umístila Tereza Štěpánková. Za juniorskou kategorii náš klub reprezentovala Lucie Škatulová a Tereza Zuziaková, kterým se podařilo protančit až do finále, kde se nakonec umístily na 5. a 6. místě. V kategorii Mládež si Nikola Zuziaková svou píli a denním několikahodinovým tréninkem vytančila úžasné 3. místo a titul Druhá Vicemistryně Světa 2016. Naše stabilní želízko v ohni v podobě sester Gabriely a Michaely  Ošeldových  opět nezklamalo a již  třetí rok za sebou obsadily medailové příčky.  Letos si vytančily 2. místo a titul První Vicemistryně Světa 2016. Ve formacích se Tanečnímu Klubu Kmit také dařilo a každá formace se umístila na předních příčkách. Choreografie FROZEN , kategorie Mini - 1. místo a titul Mistři Světa 2016 Choreografie I LIKE IT, kategorie Děti – 1. místo a titul Mistři Světa 2016 Choreografie ALL  FOR ONE, kategorie Junioři  2. místo - titul První Vicemistři Světa 2016 Choreografie FREAKS, kategorie Mládež – 1, místo a titul Mistři Světa 2016   Děkuji všem tanečníkům za skvělé umístění a reprezentaci, rodičům za neuvěřitelnou podporu a atmosféru na soutěži a všem trenérkám za skvělý přístup nejen na trénincích, ale i na soutěži. Poděkování patří i městu Orlová a sponzorům za finanční podporu.


ROZTANČENÉ LÉTO aneb nejlepší způsob jak strávit letní volný čas

V týdnu od 24.7. do 30.7.2016 proběhl letní pobytový tábor podporovaný z projektu Prevence kriminality v horském středisku Myacentrum v Hutisku Solanec. Letního tábora se zúčastnilo 24 dětí ve věku od 6 do 14 let.

Během týdne děti kromě bohatého tanečního programu, množství kolektivních her, karnevalů a jiných radovánek, navštívili jízdárnu, kde absolvovali prohlídku stájí a seznámili se s prostředím kolem chovu koní. Vyzkoušeli si jízdu na koních v doprovodu zkušených instruktorů, ale také i práce, které s chovem koní souvisí.
O další zpestření programu se postarali příslušníci Městské policie Orlová, kteří nás na tábor přijeli navštívit aby dětem předvedli ukázky bojových umění, především techniky zatčení a spacifikace pachatelů, kteří při zatýkání kladou odpor. Dále děti seznámili s vybavením městských strážníků především s druhy donucovacích prostředků, kterými disponují. Nakonec si děti samy mohli na policistech vyzkoušet různé chvaty a hmaty, které jim dříve předvedli.
V pátek se o celodenní program, postarali bánští záchranáři, z Hlavní Báňské Záchranné Stanice Ostrava, kteří za dětmi přijeli na tábor aby jim mimo jiné ukázali různé slaňovací techniky a způsoby práce nad volnou hloubkou, jakožto i záchranu lidských životů v prostředí, kde je jediný přístup po laně. Po těchto ukázkách měly všechny děti možnost se bezpečným způsobem samy slanit pod vedením zkušených instruktorů. Dalším bodem programu, který si pro nás bánští záchranáři připravili, byla názorná ukázka urgentní první pomoci v rámci které si děti vyzkoušeli kardiovaskulární resuscitaci na připravené figuríně a různé druhy obvazových technik, fixací zlomenin, stabilizovanou polohu pro postižené v bezvědomí a přípravu na transport, který je v báňském záchranářství stejně důležitý jako u horských záchranářů nebo u kohokoliv, kdo ošetřuje zraněného v nepřístupném terénu, jako je třeba hluboký les, skalní kotliny či strmé vrcholky hor. 
Na závěr si pro nás zástupci HBZS připravili airsoftový střelecký výcvik, kterému se věnují ve volném čase. Děti si mimo jiné vyzkoušeli i střelbu z dokonalých replik zbraní, které jim o den dříve předváděli městští strážníci, ale největší úspěch měla replika pušky pro ostřelovače s dalekohledem, se kterou děti měli ve střelbě největší úspěšnost zásahů.

V  týdnu od 11.7. do 15.7.2016 proběhl v Tanečním Klubu Kmit příměstský tábor podporovaný z projektu Prevence kriminality.

Příměstského tábora se zúčastnilo 44 dětí ve věku od 5 do 17 let.


Během týdne děti navštívili Středisko záchranné zdravotnické služby Orlová, kde si prohlédli zachranářské vozidlo a také si vyzkoušeli nejdůležitější opatření a kroky při poskytování pomoci pacienta, který je v ohrožení života. Velmi zajímává návštěva byla u Dobrovolných hasičů v Orlové Porubě, kde za námi přijela i Policie České republiky. Děti si vyslechly krátkou přednášku na téma Jak se zachovat nejen při požárů, ale také při dalších přírodních katastrofách.  Na závěr si děti mohly vyzkoušet hasičskou přilbu, policejní čepici, teleskopický obušek, neprůstřelnou vestu a další ...  Poslední přednášku děti absolvovali na Městské policii Orlová, kde byli seznámeni s prací městských policistů a hlavně jak se mají chovat nejen na veřejnosti, ale hlavně ke svým kamarádům. Děti také navštívili ZOO Ostrava,  Hobby park v Bohumíně, letní koupaliště v Doubravě a Dolní oblast Vítkovic U6 interaktivní expozici, která byla plná her, zábavy a poznání.  Celý týden se nesl ve skvělé náladě plné her, úsměvu na tváři a nesměly chybět i taneční hodiny, které byly vedeny formou hry.    Touto cestou bychom chtěli poděkovat městu Orlová za finanční dotaci na tento tábor,  Policii České republiky, Dobrovolným hasičům z Orlové Poruby, Městské policii Orlová a   Středisku záchranné zdravotnické služby  v Orlová za skvělou spolupráci a zajímavé přednášky. A samozřejmě velké dík patří Autobusové dopravě Jiří Holub za bezpečnou dopravu na všechny výlety, které jsme s dětmi absolvovali.


Taneční Klub Kmit opět bodoval na prestižní taneční soutěži  WORLD DANCE CHAMPIONSHIP


Šampionát se konal již tradičně v CENTRU BABYLON LIBEREC, kde se po dobu pěti dní tančilo a soutěžilo najednou ve dvou sálech. Celkem se soutěže zúčastnilo 109  tanečních škol a klubů z dvaceti zemí světa, které do bojů o cenné kovy vyslaly  1209 sólových tanečníků, 138 malých týmů, 104 velkých týmů a 50 showcases. Nechyběla ani dua, bylo jich 788 a ani tria, kterých bylo 30. Celkem se zúčastnilo neuvěřitelných 6074 soutěžních jednotek.   Za náš klub reprezentovalo město Orlová a Českou republiku 85 tanečníků, kteří startovali v sólech, duetech, velkých týmech a showcases. 


Dosažené výkony Tanečního klubu Kmit na WORLD DANCE CHAMPIONSHIP

Sólo Adéla Mihalová - mini kids - 1. místo - titul Mistr Světa 2015
Sólo Michaela Ošeldová - mládež - 2. místo - titul Vicemistr Světa 2015
Duo Simona Pavlíková a Kristýna Paszová - děti - 5. místo
Duo Vendula Tvardková a Tereza Szostková - junioři - 7. místo
Duo Gabka a Míša Ošeldovy - mládež - 3. místo - titul Druzí Vicemistři Světa 2015

 

Choreografie 
Rockenrollky - mini kids - 1. místo - titul Mistři Světa 2015
Right here right now - děti - 1. místo titul Mistři Světa 2015
Ladies - junioři - 2. místo - titul Vicemistři Světa 2015
Don´t tell me - 1. místo - titul Mistři Světa 2015
S tebou mě baví žít aneb dneska by to šlo - senioři - 3. místo - titul Druzí Vicemistři Světa 2015


© Copyright by V. Angyal